Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Fundusz Sprawiedliwości

Gmina Nowa Ruda otrzymała pozytywną odpowiedź w ramach I naboru wniosków na powierzenie zadań ze środków Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

Przyznana dotacja celowa w wysokości 15 tys. zł przeznaczona jest dla Kół Gospodyń Wiejskich "Kulturalni" z Ludwikowic Kł., KGW Bożków i KGW Wolibórz na organizację warsztatów i spotkań w tematyce pomocy pokrzywdzonym.