Wsparcie dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR – start

Wójt Gminy Nowa Ruda informuje, że w ramach programu „Cyfrowa Gmina” Gmina Nowa Ruda będzie aplikowała o środki, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów oraz usług zapewniających dostęp do Internetu.

Beneficjentami programu mogą być dzieci które spełnią następujące warunki:

- zamieszkują miejscowość lub gminę w której funkcjonowało zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
- krewny w linii prostej, tj. rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny), pracował w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym - Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Wszystkie osoby, które chcą zostać objęte programem zobowiązane są do złożenia oświadczenia o spełnianiu w/w wymogów.

Wzór oświadczenia dostępny na stronie poniżej oraz w Urzędzie Gminy Nowa Ruda Referat Oświaty i Spraw Społecznych  ul. Niepodległości 4.

Wypełnione oświadczenia należy złożyć w punkcie Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 4, w nieprzekraczalnym terminie do 29.10.2021 r. do 14:30.

Dodatkowe informacje:
Granty PPGR w pytaniach i odpowiedziach | Serwis Samorządowy PAP