Razem bezpieczniej. Sprzęt za ćwierć miliona trafił do ochotników z Gminy Nowa Ruda

6 sierpnia 2021 r., druhowie z OSP KSRG Jugów otrzymali od Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej sprzęt specjalistyczny oraz odzież ochronną, zakupioną za ćwierć miliona złotych w ramach projektu "Razem bezpieczniej".
Jednostka OSP została doposażona m.in. w pompy szlamowe, wały przewciwpowodziowe, czujniki bezruchu, detektory napięcia, radiotelefony, aparaty powietrzne z sygnalizatorem bezruchu, kurtyny wodne, monitory skażeń.

Wójt Adrianna Mierzejewska z druhami z OSP Jugów ze sprzętem

Sprzęt zostanie wykorzystany w trakcie organizowanych przez Gminę Nowa Ruda szkoleń, będących elementem projektu "Razem bezpieczniej".
Projekt realizowany jest przez Gminę Nowa Ruda w partnerstwie z miastem Broumov oraz miastem Nowa Ruda. Współfinansowany jest ze środków EFRR w ramach programu INTERREG V-A Republika Polska-Czeska.
W ramach tego projektu 20 sierpnia nad zalewem w Dzikowcu odbyło się szkolenie. Strażacy - ochotnicy z Gminy Nowa Ruda, Gminy Miejskiej Nowa Ruda oraz Miasta Broumov poznawali procedury dotyczące działań ratowniczych przy ryzyku wystąpienia powodzi oraz w praktyce wykorzystywali nowo nabyte umiejętności przy pomocy zakupionego w ramach projektu specjalistycznego sprzętu strażackiego.

Na przełomie roku jednostka otrzymała w ramach programu nowy fabrycznie wóz strażacki.

26.08.2021