OSP Czerwieńczyce: Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W czwartek, 22 czerwca 2023 r. wójt Adrianna Mierzejewska przekazała uroczyście strażakom z Czerwieńczyc nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd finansowała w połowie Gmina Nowa Ruda (200 tys. zł), w połowie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Podczas uroczystości przekazania pojazdu wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska dziękowała prezesowi Bartoszowi Słonince i Komendantowi Gminnemu Pawłowi Gargolowi oraz Szefowi PSP Rafałowi Chorzewskiemu za pomoc przy specyfikacji zamawianego pojazdu, prezesowi OSP Czerwieńczyce Bartkowi Sadowskiemu za współpracę i komunikację, księdzu proboszczowi Tomaszowi Nuckowskiemu za modlitwę i poświęcenie pojazdu, radnym gminnym i skarbniczce za zabezpieczenie środków w budżecie oraz parlamentarzystom za wsparcie w staraniach o pozyskanie środków.

Dzięki doposażeniu OSP Czerwieńczyce wszystkie dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie może już używać nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych.