Gala stypendystów Wójta Gminy Nowa Ruda

Uroczystość wręczenia stypendium Wójta Gminy Nowa Ruda już za nami. Odbyła się ona w dniu 14 października 2019 roku podczas Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Wójt Adrianna Mierzejewska nagrodziła najlepszych uczniów za osiągnięcia naukowe i sportowe, w roku szkolnym 2018/2019 finansową gratyfikacją w wysokości 555 zł. Wspomniany program jest formą pomocy dzieciom i młodzieży szkolnej w pogłębianiu ich szczególnych uzdolnień oraz ma na celu stworzenie systemu motywacji do ciągłej pracy nad rozwijaniem ich talentów. Poprzez przyznawanie stypendiów, Gmina Nowa Ruda motywuje uczniów do rozwoju i wzrostu aspiracji, a oni sami stanowią pozytywny wzorzec dla środowiska.

Przypominamy, że termin złożenia wniosków o przyznanie stypendium Wójta Gminy Nowa Ruda, zgodnie z Uchwałą Nr 372/L/2019 Rady Gminy Nowa Ruda z dnia 1 sierpnia 2018 roku w sprawie określenia zasad przyznawania uczniom Stypendium Wójta Gminy Nowa Ruda, upływa 20 czerwca każdego roku. Jednemu uczniowi może być przyznane jedno stypendium  w danym roku szkolnym. Zatem w przypadku gdy uczeń ma wiele osiągnięć w różnych dziedzinach, we wniosku należy wskazać jedno osiągnięcie, to które jest najwartościowsze i najważniejsze dla ucznia.

W Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich w 2019 roku

stypendium Wójta Gminy Nowa Ruda odebrali:

ZA WYSOKIE  WYNIKI W NAUCE:

1. Amelia Włodarczyk  (SP Głuszyca- 5,40)
  2. Szymon Dudek (SP Bożków- 5,10)
  3. Mikołaj Myćka (SP Bożków- 5,18)
  4. Piotr Kaźmierczak (SP Bożków- 5,36)
  5. Małgorzata Dyl (SP Bożków- 5,2)
  6. Dominika Bywalec (G Bożków- 5,17)
  7. Radosław Bojczuk (SP Bożków- 5,3)
  8. Bartosz Szmigiero (SP Bożków- 5,18)
  9. Iga Tyszka (SP Włodowice- 5,3)
  10. Adam Mucha (SP Bożków- 5,17)
  11. Julia Nierychły  (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,40)
  12. Tomasz Pajor  (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,30)
  13. Aleksandra Pajor  (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,40)
  14. Hubert Kamiński  (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,10)
  15. Błażej Dąbrowski (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,30)
  16. Martyna Kubiak  (SP Ludwikowice Kłodzkie-5,30)
  17. Nikola Nierychły  (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,10)
  18. Martyna Ciuksa  (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,36)
  19. Samantha Korzec  (SP Ludwikowice Kłodzkie- 5,36)
  20. Aleksandra Zając (SP Jugów- 5,18)
  21. Bartosz Antosik (SP Jugów- 5,27)
  22. Emilia Antosik (SP Jugów- 5,20)
  23. Jagoda Ciupa (SP Włodowice-5,80)
  24. Przemysław Dyjak (SP Jugów- 5,17)
  25. Bartosz Złotnik (SP Włodowice- 5,36)
  26. Maksymilian Cierech (SP Jugów-5,10)
  27. Martyna Czekaj (G Włodowice- 5,23)
  28. Sandra Czekaj (SP Włodowice 5,58)
  29. Zuzanna Sokół (SP Włodowice- 5,41)
  30. Magdalena Sokół (SP Włodowice- 5,31)
  31. Jeremiasz Wawrzyńczak (SP Ludwikowice Kłodzie- 5,27)
  32. Julia Jagieła (SP Nr 7 w Nowej Rudzie- 5,45)
  33.  Zuzanna Karaś (SP Nr 7 w Nowej Rudzie- 5,27)
  34. Julia Kramarz (SP Włodowice- 5,40)
  35. Natalia Kamińska (SP Ludwikowice Kłodzie- 5,20)
  36. Mateusz Dratwa (G Jugów- 5,11)
  37. Hanna Chorzępa (G Jugów- 5,17)
  38. Mateusz Bukowski (SP Włodowice-5,10)
  39. Katarzyna Durda (SP Włodowice- 5,30)
  40. Dominika Aniszewska (SP Jugów- 5,10)
  41. Joanna Norek (SP Nr 7 w Nowej Rudzie- 5,46)

ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

1. Aleksander Długosz (SP Bożków- m.in. II miejsce w turnieju Mini Chalanger ,II miejsce  w konkurencji Kumite Chłopcy w zawodach Dolnośląska Liga Karate Shinkyokushin, II miejsce w Turnieju Karate Kyokushin podczas 12. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży
  2. Amelia Długosz (SP Bożków-  m.in.  I miejsce w turnieju Mini Chalanger, I miejsce w konkurencji Kumite Dziewczęta w zawodach Dolnośląska Liga Karate Shinkyokushin, II miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży)
  3. Kornelia Faron (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt)
  4. Maja Chrobak (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt)
  5. Karolina Mielczarek (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt)
  6. Wojciech Majka (SP Włodowice – I miejsce w Dolnośląskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Biegowym, III miejsce w biegu na dystansie 2 km  CL- Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w Biegach Narciarskich)
  7. Julia Jeżewska (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt)
  8. Zuzanna Walczak (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt)
  9. Ines Szydełko (G Włodowice- II miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej Dziewcząt)
  10. Julia Szydełko (G Włodowice- II miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej Dziewcząt)
  11. Barbara Bełch (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt, średnia ocen 5,17)
  12. Oliwia Absalam (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt)
  13. Aleksandra Gabel (SP Ludwikowice Kłodzie- I miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt)

Wszystkim serdecznie gratulujemy wysokich osiągnięć!