W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Gmina Nowa Ruda Unia Europejska

95 uczniów uczęszcza na darmowe lekcje pływania

W Gminie Nowa Ruda i młodsi i starsi uczniowie pojadą na zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności pływania. 

Kolejny raz Gminie Nowa Ruda udało się pozyskać środki na zajęcia nauki pływania dla 95 uczniów ze wszystkich samorządowych szkół podstawowych. 

Od drugiej połowy września 2021 roku w Gminie Nowa Ruda rozpoczyna się realizacja dwóch programów nauki oraz udoskonalania umiejętności pływania pod nazwą: "Dolnoślązak Umie Pływać 2021" oraz „Płynę Dalej 2021”, których operatorem jest Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu.

Pierwszy adresowany jest dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Zajęcia dla najmłodszych jak zawsze odbywać się będą w blokach 10 wyjazdów jeden raz w tygodniu po 1,5 godziny zajęć na pływalni CTS Nowa Ruda pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania.
Drugi, realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz środków pochodzących z budżetu Gminy Nowa Ruda, przewiduje udoskonalanie nabytych już umiejętności i adresowany jest do uczniów klas IV- VIII. W ramach tych zajęć przewidzianych jest aż 20 wyjazdów na pływalnię CTS.

Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów, dlatego cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak liczne środki, dzięki którym duża grupa dzieci z naszej gminy zyska możliwość rozwoju tej bardzo cennej umiejętności.