Umiem pływać i Płynę dalej - podsumowanie drugiego etapu

Dobiegł końca drugi etap tegorocznej edycji programów powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” i „Płynę dalej” dla uczniów wszystkich szkół podstawowych Gminy Nowa Ruda.

Miło nam poinformować Państwa, że w grudniu 2021 r., tuż przed rozpoczęciem przez uczniów nauki zdalnej, udało się przeprowadzić ostatnie zajęcia powszechnej nauki pływania w ramach drugiego etapu projektów: „Umiem Pływać” – dla uczniów od klas I-III oraz "Płynę Dalej" dla uczniów klas IV-VIII.

Łącznie w zajęciach udział wzięło ponad stu uczniów z naszych szkół podstawowych, którzy od września do grudnia „wypływali" na krytej pływalni CTS Nowa Ruda łącznie 80 godzin.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się pozyskać środki i zapewnić uczniom w każdym przedziale wiekowym możliwość nabywania i doskonalenia cennej umiejętności.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomyślne przeprowadzenie zajęć, czyli naszym niezastąpionym instruktorom nauki pływania: Dianie Ławniczak, Rafałowi Łacnemu, Waldemarowi Urbanowi, Michałowi Pala, Adamowi Chorągwickiemu, wspaniałym wychowawcom klas I-III, odpowiedzialnym za opiekę nad dziećmi oraz przewoźnikowi Pawłowi Gorczycy za sprawne i punktualne dowożenie dzieci na pływalnię.

Dzieci pływają na basenie

Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać kolejne środki, aby w nowym roku kalendarzowym kolejne grupy uczniów mogły wziąć udział w zajęciach nauki pływania.

04.01.2022