mPotęga - podsumowanie projektu w bożkowskiej szkole

W grudniu zakończyliśmy trwający 4 miesiące program grantowy "mPotęga" -VIII edycja pt "Geometria z robotami i nie tylko". Projekt skierowany był do uczniów klas 4-6.

Naszym celem było aby uczniowie klas 4-6 biegle określali właściwości figur płaskich, obliczali ich pola i obwody jednocześnie dobrze się bawiąc i efektywnie współpracując w grupie. Do tej zabawy włączyli się rodzice, a my nauczyciele staraliśmy się wykorzystywać w tym procesie nowe technologie m.in roboty, aplikacje, programy.

Program bogaty był w różnego rodzaju działania, tj.: warsztaty dla rodziców i uczniów pt. "Jak narzędzia TIK wspomagają proces uczenia się geometrii", warsztaty dla uczniów "Geometria, jakie to ciekawe", spotkanie połączone z warsztatami z geodetą Leszkiem Jaśkiewiczem, czy gra terenowa z wykorzystaniem aplikacji Geocaching.

Na podsumowanie naszego projektu odbył się konkurs gminny "Mistrz Geometrii", w którym, mimo szalejącej pandemii, wzięła udział młodzież ze szkoły podstawowej we Włodowicach, ZS nr 3 w Bożkowie oraz szkoła podstawowa w Woliborzu. Serdecznie gratulujemy wygranym, a także wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz składamy serdeczne podziękowania opiekunom młodzieży.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka inicjatywa!

Koordynator projektu Magdalena Szablewska
Zespół Szkół Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie