Współpraca z organizacjami pozarządowymi w 2021 roku

Rozstrzygnięto konkursy na realizacje zadań publicznych oraz podpisano umowy zgodnie z rocznym programem współpracy Gminy Nowa Ruda z organizacjami pozarządowymi na rok 2021 w następującym zakresie:
- prowadzenie świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Bożków,
- prowadzenie świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Czerwieńczyce,
- prowadzenie świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w miejscowości Jugów,
- promocja regionalnej twórczości artystyczno-kulturalnej, działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym poprzez działalność Kół Gospodyń Wiejskich oraz klubów seniora z terenu Gminy Nowa Ruda,
- upowszechnianie i ochrona praw konsumentów w 2021 roku,
- organizacja rehabilitacji dla kobiet po mastektomii.

Na powyższe zadania z budżetu Gminy Nowa Ruda zaplanowano 48,3 tys. zł.