Małe Granty, wielkie szanse. Nawet 10 000 zł na działania z młodzieżą

Dla kogo?
O granty w konkursie mogą się ubiegać: powiatowe, miejskie i gminne domy kultury; powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne; Ochotnicze Straże Pożarne; Koła Gospodyń Wiejskich oraz organizacje pozarządowe z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.
Zgłaszane do konkursu projekty powinny być przeznaczone dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. W grupie projektowej powinno działać minimum 10 osób, zaś optymalnie 12-15 osób.

Do kiedy?
Do 25 maja br. potrwa nabór wniosków w konkursie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Małe Granty. Biblioteki publiczne i domy kultury z miejscowości do 20 tys. mieszkańców mogą zdobyć do 10 tys. zł na realizację sześciomiesięcznych projektów dla młodzieży.

Organizator
Konkurs Małe Granty organizowany jest w ramach Programu Równać Szanse 2022 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.

Bezpłatne szkolenia
Dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie organizatorzy zaplanowali cztery bezpłatne webinaria, podczas których eksperci omówią najważniejsze związane z nim tematy oraz odpowiedzą na pytania uczestników.
20 kwietnia, godz. 17:00 – Uwaga, pomysł! Czyli o tym, co można robić z młodzieżą
27 kwietnia, godz. 17:00 – Uwaga, podmiotowość! Czyli o tym, jak w praktyce wspierać samodzielne działania młodzieży
11 maja, godz. 17:00 – Uwaga, kasa! Czyli o tym, jak dobrze skonstruować budżet projektu
18 maja o 17:00 – Uwaga, deadline! Sprawdź swój wniosek