Informacja z LGD Partnerstwo Sowiogórskie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Chcesz założyć firmę lub rozwinąć już istniejącą działalność?

Masz świetny pomysł na wydarzenie, warsztaty, koncert czy wydanie publikacji?

Pomożemy w przelaniu pomysłów na projekt, pozyskaniu funduszy z UE oraz w jego rozliczeniu.

Mamy kilkunastoletnie doświadczenie – chętnie podzielimy się naszą wiedzą. Pomysły nasze i naszych mieszkańców finansowane są  przez Unię Europejską w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Działamy na terenie gmin: Głuszyca, Nowa Ruda, Jedliny - Zdrój, Pieszyc i Walimia.

Aktualnie planujemy naszą działalność na lata 2023-2027 – przyłącz się do nas.

Zrealizuj swoje cele i marzenia razem z nami!

Kończy się Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 i nadchodzi czas przygotowania się do pozyskania nowych pieniędzy.

Opracowujemy Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2023-2027 i każdy głos mieszkańca jest dla nas bardzo ważny. Swoje uwagi mogą Państwo kierować poprzez formularz zgłaszania uwag dostępny na naszej stronie internetowej.

Co jeszcze słychać w Partnerstwie?

Realizujemy kolejny projekt współpracy pod nazwą: „ Piękno i Natura”. Naszymi partnerami są Lokalne Grupy Działania z Dolnego Śląska: "Ujście Baryczy" Gmin Góra - Niechlów - Wąsosz oraz QWSI.

Wspólnie będziemy promować  nasze obszary i podnosić wiedzę w zakresie ochrony środowiska i historii naszego regionu. Działania te będą możliwe dzięki wydaniu publikacji w formie albumu ukazującego atrakcje przyrodnicze i historyczne. Nie zapominamy o najmłodszych mieszkańcach, dla których planujemy  zorganizować we wszystkich gminach partnerskich warsztaty edukacyjno-ekologiczne. Kolejnym działaniem będzie możliwość uczestnictwa w wydarzeniu polegającym na wspólnym wyjeździe do  Centrum Bioedukacji Multimedialnej w Zagórzu Śląskim.

Na zakończenie projektu  wybierzemy się na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu.

Na początku 2023 roku ogłosimy kolejne nabory. Wszystkie szczegółowe informacje, ogłoszenia oraz dokumentację znajdą Państwo na naszej stronie www.partnerstwo-sowiogorskie.pl   w zakładce PROW 2014-2020.

Kartka z życzeniami Wesołych Świąt

Zachęcamy do współpracy! Jesteśmy dla Was i z Wami!

Zarząd oraz pracownicy biura

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”

ul. Grunwaldzka 26, 58-340 Głuszyca

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Informacja opracowana przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”.
Materiał  współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.