Odnowa wsi powiatu kłodzkiego. Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych 2021

Sołectwa otrzymały dofinansowanie w ramach XVII edycji Powiatowego Konkursu „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych” w ramach programu „Odnowa wsi powiatu kłodzkiego.”

Fundusze przyznano 31 sołectwom z całego powiatu kłodzkiego, w tym aż 13 to sołectwa z Gminy Nowa Ruda.

▪️ Krajanów - Krajanów jako wieś przyjazna mieszkańcom i turystom;
▪️ Sokolec - Sokolec – tu wszystko Ci służy, tu możesz więcej bo tu jest coraz piękniej;
▪️ Włodowice - Budowa i wyposażenie wiaty wypoczynkowej w Sołectwie Włodowice;
▪️ Przygórze - Usiądź i odpocznij w Przygórzu;
▪️ Dworki - Wieś turystyczna i rekreacyjna zadbana – poprawa wizerunku sołectwa;
▪️ Wolibórz - Każdy może odwiedzić i poznać Wolibórz;
▪️ Koszyn - Małe kroki wielkie zmiany – doposażenie Naszego Miejsca Integracji – etap II;
▪️ Czerwieńczyce - Integracja i rekreacja – modernizacja placu zabaw;
▪️ Jugów - Poznawanie historii Jugowa – naszej małej ojczyzny;
▪️ Bożków - Kolorowo i zielono nam – strefy zadbanej zieleni w Bożkowie;
▪️ Świerki - Sala wiejska naszym miejscem spotkań i integracji
▪️ Dzikowiec - Plac zabaw – miejsce aktywnej zabawy
▪️ Sokolica - Poprawa wizerunku u estetyki wsi Sokolica

Wójt Adrianna Mierzejewska gratuluje sołtysom i radom sołeckim zaangażowania w poprawę wizerunku wsi.