RELACJA: Premiera musicalu Królowie świata

W oddanej niedawno do użytku sali gimnastycznej w Bożkowie odbyła się premiera musicalu „Królowie świata”. Wykonawcą przedstawienia był Sowiogórski Młodzieżowy Teatr Muzyczny, działający przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.

Przedstawienie zostało zrealizowane w oparciu o projekt „Wspólnie dla kultury”,  dofinansowanego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska, korzystającego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przedstawienie składało się z dwóch części. W pierwszej, bardzo dynamicznej swoje talenty taneczne pokazali:  Adam Chodakowski, Maja Jakubowicz, Martyna Żurawiel, Paulina Sypień Marta Plata, i Gabriela Schick. Poprzez taniec i wykonanie znanych światowych przebojów z dawnych lat, przenieśli widzów w tamte czasy i miejsca.

Po krótkiej przerwie spektakl przybrał formę bardziej sentymentalna, w której umiejętności wokalne zaprezentowali: Piotra Sapieja, Aleksandr Czuchraj, Monika Michalska, Hanna Madej, Weronika Cieślińska, Dorota Traczyk, Marta Świstowska, Julia Jaroszewska, Julita Pawlina i Zuzanna Bendiuł.

Pomimo, że premiera odbyła się 13-tego, młodym artystom nie przydarzyła się żadna wpadka. Po bardzo gorąco przyjętych musicalach „Piano bar” i „Upiór w operze” także  spektakl „Królowie świata” został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność. Nie zawiodła także technika sceniczna, o którą zadbały Dabsound  i Webergroup.

Na zakończenie Wójt Adrianna Mierzejewska oraz dyrektor Centrum Kultury podziękowały młodzieży, opiekunom oraz wszystkim, którzy przez blisko cały rok pracowały przy przygotowaniu tego pięknego spektaklu.

14.10.2018