Relacja: IV Gminny Orszak Trzech Króli

IV Gminny Orszak Trzech Króli wyruszył 6 stycznia 2022 r. spod siedziby Nadleśnictwa Jugów mimo sporego mrozu. W pochodzie uczestniczyli mieszkańcy wsi Jugów (ubrania niebieskie), wsi Przygórze i Ludwikowice Kł. oraz dzielnicy Drogosław (którym przypadł kolor zielony), a pod czerwonymi pelerynami szli strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, mieszkańcy sołectwa Koszyn i wsi Dzikowiec. Kolorowy pochód kierował się w stronę kościoła parafialnego. Po uroczystej Mszy św., przy oddanym do użytku równo rok temu Gminnym Klubie Seniora w Jugowie, uroczystość zakończyła się występami artystycznymi.

Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje wszystkim na wspólne świętowanie, w szczególności:
- Ks. Proboszczowi Krzysztofowi Kaczmarkowi z Parafii Jugów, który zainicjował wydarzenie, dzięki któremu mieszkańcy mogli tak pięknie świętować,
- Społeczności Wsi Jugów, a wśród nich, niesamowitej głównej prowadzącej Bożenie Sołek-Muzyce,

- Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z dyrektor Gabrielą Buczek,
- Przemysławowi Burnosowi, kierownikowi Gminnego Klubu Seniora w Jugowie,

- Nadleśnictwu Jugów,
- OSP Jugów,
- KGW Jugowianki,
- Sołtys i Radzie Sołeckiej Jugowa,
- Stowarzyszeniu Przyjaciół Jugowa.

Organizatorzy IV Gminnego Orszaku Trzech Króli w Jugowie składają podziękowania za zaangażowanie na rzecz wydarzenia instytucjom, firmom, osobom prywatnym:
Sołectwo Ludwikowice Kł., Dom Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kł., Parafia Św. Barbary w Nowej Rudzie, Sołectwo Przygórze, Sołectwo Dzikowiec, Bożków/KGW Koszyn, ATV GÓRY SOWIE, Grzegorz Matulewicz, Skład Nietradycyjny, Jugowska Brać Górnicza, Stowarzyszenie ECO Jugów, OSP Ludwikowice Kłodzkie,OSP Włodowice, OSP Wolibórz, OSP Dzikowiec Kłodzki, OSP Bożków, KSRG OSP Nowa Ruda DROGOSŁAW, OSP Sokolec.

Organizatorzy składają podziękowania za wsparcie finansowe sponsorom: Dam-Bud Usługi Ogólnobudowlane Damian Wąchała, Bistro Na Rogu - Barbara Jakubowska, Bogdan Muzyka, radni Rady Gminy Nowa Ruda - Bożena Sołek-Muzyka, Marcin Antosik, Kazimierz Łaba, Mirosław Dziedzic, Janusz Ferenc, Marcin Jaliński, Janusz Maślanka, Wacław Łukasiewicz, Marek Bidziński, Stanisław Wasłowicz, Paweł Gargol, Mariusz Bywalec, Kamil Sawicki, Magda Tomkiewicz, Zbigniew Wacławik, Natalia Muzyka.