Wzgórza Włodzickie w rytmie slow

W listopadzie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wydał mapę „Slow Travel Dolny Śląsk”. Mapa zaprasza do miejsc nieoczywistych, które zwiedza się wolnym krokiem. Na terenie powiatu kłodzkiego, obok Torfowiska Pod Zieleńcem, Łężyckich Skałek i Radkowskich Skał znalazły się Wzgórza Włodzickie, które wybrzmiały po raz pierwszy jako silna marka, będąca – ze swoimi literackimi szlakami – mocną alternatywą dla zatłoczonych Gór Sowich.

Wzgórza Włodzickie Fot. Barbara Adamska

Wzgórza Włodzickie, fot. B. Adamska

Link do mapy: mapa-dolny-slask.pdf (slowhop-static.net)

Źródło: Dolny Śląsk w rytmie slow | Dolny Śląsk (dolnyslask.travel)