Dokument "Strategia rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej do 2030"

W środę 1 sierpnia 2018 r. została przyjęta przez Radę Gminy Nowa Ruda uchwała w sprawie Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej z perspektywą do 2030.

Jest to dokument, który zastąpił poprzednią strategię przyjętą na lata2013-2020. Strategia wytycza kierunki i sprawy priorytetowe dla terenu obejmującego, 22 gminy zlokalizowane w okolicach Wałbrzycha.

Dokument skupia się w dużej mierze na rozwoju sfery gospodarczej oraz społecznej. Trzynaście punktów z uchwały z dnia 10 lipca 2018 r. to między innymi; poprawa zaplecza oświatowo-wychowawczego, rozwój infrastruktury kulturalnej oraz sportowej czy poprawa jakości powietrza.

03.08.2018