Rekordowo duża liczba uczniów weźmie udział w tegorocznej gminnej edycji „Umiem Pływać”

Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska informuje, że udało się pozyskać kolejną pulę funduszy na realizację programu pn. „Umiem Pływać”. Dzięki ministerialnym środkom, dzieci z naszych szkół biorą udział w zajęciach nauki pływania.

Obecny etap trwa od lutego do czerwca 2019 roku. Weźmie w nim udział rekordowo duża liczba dzieci, bo aż 135 uczniów z klas I-III. Dzieci będą nabywały nowych umiejętności pod okiem instruktorów pływania: Diany Ławniczak, Rafała Łacnego i Grzegorza Kuliga.

Gminie udało się pozyskać fundusze we wszystkich dotychczasowych edycjach projektu, dzięki czemu z programu korzysta maksymalnie duża liczba uczniów. Każdego roku, w zajęciach biorą udział wychowankowie wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nowa Ruda. Zajęcia odbywają się na pływalni w Nowej Rudzie-Słupcu.

Zajęcia sportowe, realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania, to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności, ale też skuteczny sposób na rozwijanie i podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej. To także zachęta dla dzieci do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego, aktywnego stylu życia.

(M. Kołodziej, fot. Zespół Szkół Nr 1 w Jugowie)