Maluch plus. 144 tys. zł dla dzieci

Gmina Nowa Ruda już po raz kolejny ubiegała się o dofinansowanie funkcjonowania miejsc w Żłobku Publicznym w Ludwikowicach Kł. Jak wynika z opublikowanego przez Wojewodę Dolnośląskiego wykazu instytucji, które otrzymały dofinansowanie na realizację zadań związanych z opieką nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +” 2019, starania zakończyły się sukcesem. Gmina otrzymała jedną z najwyższych sum, tj. 144 000,00 zł. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu, Żłobek Publiczny "Baśniowe Wzgórze" w Ludwikowicach Kł. będzie mógł funkcjonować przy mniejszym udziale własnym gminy i rodziców oraz zapewnić przyjęcie 80 dzieci.

* * *

Rekrutacja do żłobka trwała do końca marca, ale w miarę potrzeby zawsze można skontaktować się z dyrekcją żłobka i zapytać o wolne miejsce: