Nowy wóz strażacki dla OSP Sokolec

Wspaniały prezent na Dzień Strażaka - takie słowa cisnęły się na usta, gdy 28  kwietnia 2020 r. dotarła do nas informacja, że OSP Sokolec otrzyma 560 tys. zł dofinansowania na zakup nowego wozu. We wtorek, prosto z Warszawy tę radosną informację o przekazaniu do subregionu Wałbrzyskiego ponad 6,7 milina złotych na wozy strażackie dla Ochotniczych Straży Pożarnych przekazał nam Minister Michał Dworczyk.

To kolejna, bardzo ważna inwestycja w bezpieczeństwo naszej gminy. Jak komentuje Adrianna Mierzejewska, Wójt Gminy Nowa Ruda, kryteria, jakie należało spełnić, by uzyskać dotację, na podstawie wskazania Państwowej Straży Pożarnej, spełniła jednostka z Sokolca. Dalej, poparta została ona opinią Zarządu Gminnego i przychylnością Radnych Rady Gminy Nowa Ruda, co pozwoli na kontynuację planów wyborczych, dotyczących wymiany starego taboru Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Tak, jak zapowiedziałam, dopóki starczy mi czasu i przychylności, każda z naszych 9 jednostek wzbogaci się o nowy lub prawie nowy samochód bojowy. Za nami zakup 2 nowych średnich i jednego nowego lekkiego pojazdu dla naszych druhów, na których zawsze można liczyć – kontynuuje Adrianna Mierzejewska. - Za wsparcie dziękuję również posłom i senatorom naszego regionu oraz wielu osobom działającym wraz z nimi.

W tym miejscu chciałabym też złożyć wielkie podziękowania dla wszystkich strażaków i przedstawicieli służb, którzy walczą w ostatnim czasie z pożarami lasów i łąk. Niech ten sprzęt służy Wam jak najlepiej i niech sytuacji do jego bojowego wykorzystania będzie jak najmniej!

04.05.2020