RELACJA: Święto Konstytucji 3 Maja

W środę, 3 maja na zaproszenie Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia oraz Burmistrza Miasta Kłodzko Michała Piszko wójt Adrianna Mierzejewska uczestniczyła w obchodach Święta Narodowego 3 Maja.

W imieniu Gminy Nowa Ruda złożyła wiązankę pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków. Uroczystość uświetnił swoja obecnością wiceminister Obrony Narodowej Michał Dworczyk. Obecni byli przedstawiciele samorządów, szkół, stowarzyszeń i innych instytucji.

W tym roku obchodzimy już 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, właściwie Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku.

Fot. dzięki uprzejmości Piotra Bidowaniec