RELACJA: Bajże baju o krasnalu

W czwartek, 27 kwietnia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli pod hasłem "Lucyna Krzemieniecka - bajże baju wymyśliłam bajkę o...krasnalu".
W Konkursie wzięły udział przedszkolaki z Jugowa, Bożkowa, Ludwikowic Kł., Woliborza i Przygórza. 19 uczestników i uczestniczek wystartowało w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4latki i 5-6latki. Organizatorem konkursu była Publiczna Biblioteka w CKGNR w Ludwikowicach Kł. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach. Komisja w składzie, Katarzyna Nierychły, Maja Kuczyńska i Barbara Adamska wyłoniła laureatów.

W kategorii Wiekowej 3-4 lata:

I miejsce Jagoda Domagalska

II miejsce Błażej Krygier

III miejsce Wojciech Leśniak

Wyróżnienie Natan Jęczmienny

W kategorii wiekowej 5-6 lat:

I miejsce Laura Świtaj

II miejsce Szymon Kalkowski

III miejsce Martyna Rzeszutek

Wyróżnienie Wojciech Szablewski

Jednakże wszystkie dzieci wypadły rewelacyjnie. Z niezwykłą odwagą wyrecytowało wiersze, wspomagając się rekwizytami i nie szczędząc gestykulacji. Wszystkim przedszkolakom, bez wyjątku, gratulujemy!

(Biblioteka CKGNR)