Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego

Jak już informowaliśmy, gmina Nowa Ruda przystąpiła do rządowego systemu sprzedaży węgla. Jest to możliwe po podpisaniu przez prezydenta RP ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Wnioski na zakup węgla od samorządu w ilości do 1,5 tony do 31 grudnia br. można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Nowa Ruda, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie i ze strony www.gmina.nowaruda.pl.

Wypełnione wnioski można złożyć w wersji:

- papierowej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, ul. Niepodległości 2 lub w Biurze Obsługi Mieszkańca, ul. Niepodległości 4 Nowa Ruda;
- elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP.

Każdemu gospodarstwu domowemu przysługuje zakup 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. Kolejne 1,5 tony będzie można kupić po 1 stycznia 2023 r.

Zgodnie z ustawą, do zakupu węgla od gminy Nowa Ruda po preferencyjnych cenach są uprawnieni właściciele gospodarstw domowych położonych na terenie gminy Nowa Ruda, którzy:

- otrzymali dodatek węglowy, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym lub mają pozytywnie rozpatrzony wniosek o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego;
- nie złożyli wniosku o dodatek węglowy, ale przed 11 sierpnia 2022 r:
1)     złożyli deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw i źródłem ogrzewania tego gospodarstwa domowego jest oddzielne źródło ciepła;
2)      złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.doc
Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.pdf