Załatwisz sprawę ZUS w Urzędzie Gminy

UWAGA:
Od 1 lutego 2024 r. dyżur pracownika ZUS w budynku AGROREG w Nowej Rudzie (Słupcu).

ZUS: Komunikat dot. pełnienia dyżuru przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Od 8 lutego 2021 r. mieszkańcy mogą załatwiać sprawy związane z ZUS w Urzędzie Gminy Nowa Ruda.

Porozumienie Beaty Dyko, dyrektor oddziału ZUS w Wałbrzychu i Adrianny Mierzejewskiej, Wójt Gminy Nowa Ruda, jest efektem wyjścia naprzeciw potrzebom mieszkańców. Przez długi czas mieszkańcy nie mieli bowiem dostępu do punktu ZUS na terenie gminy, a nawet miasta.

Co możesz załatwić podczas dyżuru pracownika ZUS w Urzędzie Gminy Nowa Ruda?

Pracownik ZUS będzie udzielał informacji i wyjaśnień, wydawał druki, formularze i materiały informacyjne, pomagał w wypełnianiu formularzy i wniosków oraz przyjmował dokumentacje.

Czego NIE załatwisz od ręki podczas dyżuru pracownika?

Pracownik ZUS nie wydaje od ręki zaświadczeń. Pismo z prośbą o wydanie zaświadczenia należy włożyć do skrzynki na korespondencję ZUS. Zaświadczenie zostanie przysłane na adres domowy pocztą.

Jak jeszcze możesz załatwić swoją sprawę w ZUS?

W godzinach dyżurów pracownika ZUS założyć i potwierdzić profil PUE ZUS, który umożliwi Ci późniejsze załatwianie spraw online. Możesz także umówić się na wideo-wizytę przez internet lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer ogólnopolskiej infolinii 22 560 16 00. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Jeśli ktoś chce uzyskać informacje w swojej indywidualnej sprawie musi mieć przy sobie dokument tożsamości, który jest zweryfikowany w trakcie rozmowy z konsultantem.

Najbliższe placówki ZUS:
1. Inspektorat ZUS w Kłodzku, pl. Bolesława Chrobrego 21