Podsumowanie inwestycji RPO WD 2014-2020

2 sierpnia 2021 r. Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska wzięła udział w konferencji prasowej z udziałem wicemarszałka Grzegorza Macko.

Wicemarszałek podsumował projekty zrealizowane w ramach RPO WD 2014-2020, których wartość w powiecie kłodzkim wyniosła 334 mln zł. Zapowiedział także kolejne 10 mld zł dla Dolnego Śląska w kolejnej perspektywie unijnej w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji dla Subregionu Wałbrzyskiego oraz nowego instrumentu - Krajowego Planu Odbudowy.

Adrianna Mierzejewska - Wójt Gminy Nowa Ruda dziękowała wicemarszałkowi i wszystkim pracownikom Urzędu Marszałkowskiego za dotychczasowe wsparcie, dzięki któremu m.in.:
* powstał Gminny ,,KLUB Seniora" w Jugowie
* przeprowadzono termomodernizację przedszkoli samorządowych Przedszkole Jugów, Przedszkole Samorządowe w Woliborzu, Przedszkole Samorządowe w Przygórzu,
* ocieplono budynek szkoły Zespół Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie
* ocieplono dwa budynki mieszkalne w Sołectwo Wolibórz i Sołectwo Ludwikowice Kłodzkie,
* przeprowadzono termomodernizację sal wiejskich OSP Nowa Wieś Kłodzka, Woliborzu i sali gimnastycznej w Woliborzu,
* wybudowano salę sportową przy szkole w Bożkowie,
* powstały nowe parkingi w okolicy Osp Włodowice, OSP Sokolec i OSP Wolibórz.
W nadchodzącej perspektywie unijnej Gmina Nowa Ruda będzie aplikować o kolejne środki na inwestycje, które przyczynią się do jej zrównoważonego rozwoju.

Zdjęcia inwestycji - budynków wyremontowanych, wybudowanych lub po termomodernizacji w ramach RPO WD

Film podsumowujący inwestycje - wywiad z wójt Adrianną Mierzejewską można obejrzeć na stronie gmina.nowaruda.pl w zakładce inwestycje i remonty oraz na stronie tvklodzka.pl

26.08.2021