Wiem, umiem, potrafię

W ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, którego założeniem było złagodzenie skutków epidemii covid -19 spowodowanych nauką zdalną Gmina Nowa Ruda przygotowała projekt „Wiem, umiem, potrafię! - wsparcie edukacyjne uczniów/uczennic z 3 szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nowa Ruda w latach 2022-2023 (edycja 2)".  Nasz wniosek został pozytywnie oceniony i już od września uczniowie naszych  szkół z Bożkowa, Jugowa i Ludwikowic Kłodzkich będą mieli możliwość udziału w  dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, wycieczkach i warsztatach.

Projekt dofinansowany jest ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Całkowita wartość projektu to kwota 335 466,75  zł , z czego 285141,94 to dofinansowanie,  a  50 324,81zł to wkład własny Gminy Nowa Ruda.