Gmina Nowa Ruda kończy realizację projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”.

W jego ramach 149 osób otrzymało granty z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Oznacza to, że powietrze jest czystsze o niemal 150 kopciuchów.

Świadomość ekologiczna wśród mieszkańców jest coraz większa, co pokazuje nie tylko realizacja tego projektu, ale także liczny udział mieszkańców w programach "Ciepłe mieszkanie" i "Czyste powietrze".