Rowerowy region – Ziemia Noworudzko – Radkowsko – Broumovska

Logo Przekraczamy Granice i Flaga Unii Europejskiej

W ramach projektu "Rowerowy Region Noworudzko-Radkowsko-Broumovski" powstało 5 wideospotów promujących najciekawsze zakątki gmin po obu stronach granicy. Filmy promują zarówno walory przyrodnicze, jak i kulturalne znajdujące się na terenie Broumova, gminy Křinice, gminy Nowa Ruda, Radkowa i Nowej Rudy. Dotrą one do szerokiej publiczności podczas tegorocznych targów odbywających się zarówno w Czechach, jak i w Polsce.

W ramach tego projektu powstały także nowe mapy rowerowe, które już są dostępne w Urzędzie Gminy. Niedługo pojawią się także drukowane broszury z mapami, a także zostanie uruchomiona aplikacja mobilna.

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska– Polska

Cykloregion

Gmina Nowa Ruda