Łączy nas tradycja. Warsztaty 4.

Z inicjatywy Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska,
Gmina Nowa Ruda realizuje projekt polsko-czeski pn. "Łączy nas tradycja".

W ramach projektu odbyły się:

- warsztaty dla dzieci z Zespół Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, które wyjeżdżały do Czech,
- warsztaty dla młodzieży z Młodzieżowy Teatr Muzyczny
- zakupiono koszulki dla Młodzieżowy Teatr Muzyczny.
W okresie luty-maj 2023 roku odbywają się spotkania teatralno-aktorskie, taneczne i lalkarskie dla mieszkańców wspólnego regionu pogranicza polsko-czeskiego w różnym wieku.

Projekt "Łączy nas tradycja" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Partner Wiodący: Miasto Broumov
Partner Projektu: Gmina Nowa Ruda

Wartość projektu, w tym dofinansowanie z UE:

Całkowita wartość projektu: 3 800 Euro
Wartość dofinansowania z EFRR: 3 230 Euro