Wspólnie dla kultury. Dzień Czeski

W ramach projektu „Wspólnie dla kultury”, instytucje kultury oraz lokalne stowarzyszenia czterech partnerów, w tym Gminy Nowa Ruda, rozwijają współpracę w celu realizacji wspólnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców regionu.

Przez 3 lata realizacji projektu organizowane są liczne warsztaty, festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, artystyczne dedykowane różnym grupom odbiorców. W ramach swojej części projektu, Gmina Nowa Ruda zorganizowała wydarzenie pn. Dzień Czeski.

Dzień Czeski to prezentacja narodowych tańców górali czeskich oraz zespołów folklorystycznych z miast partnerskich. Imprezie towarzyszył pokaz kulinariów lokalnych pogranicza. Wydarzenie zaangażowało organizacyjnie partnerów, lokalne koła gospodyń wiejskich oraz zintegrował społeczność przygraniczna. Pozwolił poznać kulturę tradycję oraz kuchnię sąsiada.

Przewidywany termin realizacji projektu: 2017 r. – 2020 r. Wartość zadania: 58 467,10 Euro Dofinansowanie: 85%. Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska– Polska