3,2 mln zł na powodziówki

MSWiA pozytywnie rozpatrzyło, zgłoszone przez Gminę Nowa Ruda zapotrzebowanie na środki, niezbędne do odbudowy dróg uszkodzonych w wyniku obfitych opadów deszczu. Promesa, odebrana przez Wójt Adriannę Mierzejewską, z rąk Minister Elżbiety Witek i Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, umożliwia przebudowę dwóch mostów i drogi gminnej w Świerkach oraz dróg w Sokolcu i sołectwie Koszyn. Druga promesa, na taką samą kwotę zapewni remont uszkodzonych dróg w Bieganowie, Sokolcu, Bartnicy, Bożkowie i Czerwieńczycach oraz mostu w Ludwikowicach Kł. Łącznie aż 3,2 mln zł zasili z MSWiA kasę Urzędu Gminy.

- Ogromne podziękowania kieruję do pracowników referatu ITOŚ: kierownika Tomasza Zielińskiego, Radosława Gorczyckiego oraz Zastępcy Pawła Szafrana. Przyznanie środków jest efektem szybkiego powołania komisji ds. szacowania szkód oraz zgłoszenia strat powodziowych ze skutecznym uzasadnieniem. Co bowiem istotne, w naszej Gminie, nie zrealizowano protokołów powodziowych z 2009 r. - podsumowuje wójt Adrianna Mierzejewska.

więcej w:
Wiadomości. Informator dla Mieszkańców Gminy Nowa Ruda. Wydanie Nr 8 (13) / Sierpień / 2017

25.08.2017