W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Gmina Nowa Ruda Unia Europejska

3,2 mln zł na powodziówki

MSWiA pozytywnie rozpatrzyło, zgłoszone przez Gminę Nowa Ruda zapotrzebowanie na środki, niezbędne do odbudowy dróg uszkodzonych w wyniku obfitych opadów deszczu. Promesa, odebrana przez Wójt Adriannę Mierzejewską, z rąk Minister Elżbiety Witek i Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, umożliwia przebudowę dwóch mostów i drogi gminnej w Świerkach oraz dróg w Sokolcu i sołectwie Koszyn. Druga promesa, na taką samą kwotę zapewni remont uszkodzonych dróg w Bieganowie, Sokolcu, Bartnicy, Bożkowie i Czerwieńczycach oraz mostu w Ludwikowicach Kł. Łącznie aż 3,2 mln zł zasili z MSWiA kasę Urzędu Gminy.- Ogromne podziękowania kieruję do pracowników referatu ITOŚ: kierownika Tomasza Zielińskiego, Radosława Gorczyckiego oraz Zastępcy Pawła Szafrana. Przyznanie środków jest efektem szybkiego powołania komisji ds. szacowania szkód oraz zgłoszenia strat powodziowych ze skutecznym uzasadnieniem. Co bowiem istotne, w naszej Gminie, nie zrealizowano protokołów powodziowych z 2009 r. - podsumowuje wójt Adrianna Mierzejewska.
więcej w:
Wiadomości. Informator dla Mieszkańców Gminy Nowa Ruda. Wydanie Nr 8 (13) / Sierpień / 2017

25.08.2017