Lokal mieszkalny - Ludwikowice Kł., ul. Kościuszki 7 - przetarg 18.07

Wyciąg z ogłoszenia o przetargu

Wójt Gminy Nowa Ruda informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowa Ruda zostało wywieszone i podane do publicznej wiadomości następujące ogłoszenie o przetargu:

I przetarg ustny nieograniczonym na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 4, położonego w Ludwikowicach Kł., ul. T. Kościuszki nr 7, będące załącznikiem do Zarządzenia Wójta Gminy Nowa Ruda Nr 236/22 z dnia 09.07.2022 r.

Położenie nieruchomości: Ludwikowice Kł., ul. T. Kościuszki nr 7

Numer działki: 44/1

Powierzchnia ogólna nieruchomości: 1474m2

Numer księgi wieczystej, obciążenia: SW2K/00011201/5 -  bez obciążeń

Opis, przeznaczenie i sposób zagospodarowania nieruchomości: : lokal mieszkalny nr 4, położony w Ludwikowicach Kł., ul. T. Kościuszki nr 7, na I piętrze (kondygnacja 2) budynku mieszkalnego, trzykondygnacyjnego, częściowo podpiwniczonego, wolnostojącego wybudowanego przed 1939 rokiem. Lokal składa się z: pokoju z kuchnią  o powierzchni użytkowej 16,10m2. Do pomieszczeń przynależnych zaliczono: piwnicę o pow. 3,10m2 i komórkę w budynku gospodarczym na posesji o pow. 4,96m2; wc wspólne poza lokalem.  Udział lokalu w nieruchomości wspólnej wynosi 54/1000cz. Lokal wyposażony jest w : instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjną przystosowaną, ogrzewanie piecowe . Zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Ludwikowice Kł. działka nr 44/1 o pow. 1474m2 przeznaczona jest w części na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z towarzyszącymi usługami i częściowo posiada status drogi wewnętrznej.

W ewidencji gruntów i budynków Starosty Kłodzkiego sklasyfikowana jako B – tereny mieszkaniowe.

Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługiwało pierwszeństwo  w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2021r. poz. 1899, ze zm ) upłynął w dniu 04.04.2022r.

Zobowiązania, których przedmiotem jest nieruchomość: brak

Cena wywoławcza nieruchomości: 15 000,00zł

Wysokość wadium: 3 000,00

I przetarg odbędzie się w dniu 18.07.2022 r. o godzinie 9 00 w siedzibie Urzędu Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 2, pokój nr 14. Ogłoszenie o przetargu dostępne jest na stronie internetowej www.bip.gmina.nowaruda.pl , zakładka „Gospodarka”, pozycja „Sprzedaż i dzierżawa nieruchomości”. Wyciąg z ogłoszenia przetargu zamieszcza się na stronie www.otoprzetargi.pl Szczegółowych informacji dotyczących przetargu udziela Referat Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości nr 2 p. nr 19, tel.  74 872 0915 w godzinach pracy Urzędu.