Powiadomienie o przekroczeniu poziomu informowania i o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

GIOŚ - Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu przekazał ostrzeżenie o przekroczeniu w dniu 01.02.2021 r.  poziomu informowania w Nowej Rudzie (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu:

• Nowej Rudzie – stężenie 24-godz.: 133 µg/m3. Prognozowane przekroczenie poziomu alarmowania (150 µg/m3) w dniu dzisiejszym oraz poziomu informowania (100 µg/m3) w dniu jutrzejszym (16 lutego).

Pobierz komunikat z WIOŚ z informacją o grupach narażonych, możliwych skutkach i  sposobach zabezpieczania się. Jednocześnie informuję, że aktualne dane na temat jakości powietrza można znaleźć  na stronie WIOŚ Wrocław - Prezentacja pomiarów (pios.gov.pl)