GIOŚ: Ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dn. 12.01.2022

GIOŚ - Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu poinformował o ryzyku przekroczenie poziomu informowania  dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu (100 μg/m3) w dniu 12.01.2022 r. do godz. 24.00 - cały Powiat Kłodzki:

• Przyczyna - warunki meteorologiczne i emisja z sektora bytowo-komunalnego szczególnie w okresie grzewczym.
W załączeniu komunikat z GIOŚ z informacją o grupach narażonych, możliwych skutkach i  sposobach zabezpieczania się. Jednocześnie informuję, że aktualne dane na temat jakości powietrza można znaleźć  na stronie: Ocena jakości powietrza - Bieżące dane pomiarowe - GIOŚ (gios.gov.pl)

Powiadomienie przesyła się celem umożliwienia realizacji działań określonych w planach działań krótkoterminowych stanowiących integralną część Programów ochrony powietrza przyjętych uchwałami Sejmiku Województwa Dolnośląskiego adres: Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego (duw.pl)

Informacja.pdf