Regionalny System Ostrzegania - darmowa aplikacja

W imieniu Wojewody Dolnośląskiego zachęcamy do korzystania z darmowej i usługi
umożliwiającej powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępną m.in. poprzez telefony komórkowe.

Informacje dotyczące funkcjonowania RSO, możliwość pobrania oraz film
informujący jak korzystać z najnowszej wersji aplikacji, znajdują się pod adresem: Regionalny System Ostrzegania - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Bezpłatna aplikacja mobilna RSO dostępna jest dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows IPhone).
Aplikację można również wyszukać w dowolnej przeglądarce po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne. W systemie generowane są też inne ostrzeżenia
odwołujące się do miejscowych zagrożeń. Ponadto, w RSO dostępne są poradniki dotyczące m.in. tego jak udzielić pierwszej pomocy lub jak zachować się podczas burzy, powodzi czy ataku terrorystycznego.

/13.01.2023/