RELACJA: Najlepsze Inicjatywy Społeczności Lokalnych 2018

Siedem sołectw Gminy Nowa Ruda zakończyło realizację swoich zadań w ramach XIV Edycji Powiatowego Konkursu „Najlepsze Inicjatywy Społeczności Lokalnych 2018”. Poniżej przypominamy wszystkie projekty oraz koszty ich wykonania.

SOŁECTWO BARTNICA
Piknik rodzinny na nowym placu zabaw sposobem na integrację społeczności lokalnej”

W ramach zadania zorganizowano piknik rodzinny, który był uwieńczeniem wszystkich prac wykonanych na placu zabaw. Festyn był świetną także okazją do integracji społeczności wiejskiej, pogłębienia więzi międzysąsiedzkich oraz promocji tradycji i dziedzictwa kulturowego tej urokliwej miejscowości. W programie imprezy znalazły się liczne atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców sołectwa.

Źródła finansowania:

Dofinansowanie powiatu                   - 1.150,00 zł

Środki własne sołectwa                     - 390,99 zł

Środki z budżetu gminy                     - 13.371,75 zł

SOŁECTWO BIEGANÓW
Budowa altany i jej wyposażenie

Celem projektu było zakupienie drewnianych ławek i stołów do nowo powstałej altany. Dzięki temu Sołectwo Bieganów zyskało ciekawy obiekt rekreacyjny oraz miejsce, w którym będą mogły być organizowane zebrania wiejskie.

Źródła finansowania:

Dofinansowanie powiatu                   - 1.800,00 zł