Gmina Nowa Ruda Unia Europejska

Siłownie plenerowe i place zabaw w Gminie Nowa Ruda

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Władze Gminy Nowa Ruda, po kompleksowym remoncie wielu placów zabaw, podjęły decyzję o budowie kolejnych, w nowych miejscach. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zamontowano urządzenia rekreacyjne niemal we wszystkich wsiach w gminie, m.in. przy przedszkolach w Woliborzu, Przygórzu, Dzikowcu i Bożkowie, przy sali sołeckiej w Bartnicy i przy trasie rowerowej we Włodowicach. Amatorzy sportu mogą korzystać także z siłowni plenerowych - w Czerwieńczycach, Włodowicach, Dzikowcu i sołectwie Koszyn. Łączna wartość wykonanych prac to ponad pół miliona złotych. W strefach aktywnego odpoczynku zamontowano kosze, ławki oraz tablice z regulaminem korzystania z placu, a wokół urządzeń ułożono bezpieczną nawierzchnię. Przy dwóch przedszkolach ustawiono altanki, które uchronią dzieci przed słońcem.


W ramach Funduszu Sołeckiego, o którego przeznaczeniu decydują sami mieszkańcy, tylko w tym roku zamontowano urządzenia siłowni plenerowych w kilku miejscach w Ludwikowicach Kł. Do końca wakacji, infrastruktura rekreacyjna pojawi się jeszcze w Jugowie na terenie przedszkola i w Ludwikowicach Kł. na terenie żłobka. Gmina przeznaczy na nią 140 tys. zł.

- Bardzo nam zależy na najmłodszych mieszkańcach gminy, dlatego postanowiliśmy doprowadzić budowę nowych urządzeń zabawowych do końca. Jestem szczęśliwa, że stare urządzenia już zostały zdemontowane i że w najbliższych dniach pojawią się nowe – mówi wójt Adrianna Mierzejewska.