Wyróżnienie dla Przyjaznej Gminy Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda została laureatem XX Plebiscytu Gospodarczego Muflony 2017!

W piątek, 11 maja wójt Adrianna Mierzejewska odebrała wyróżnienie. Gala rozdania nagród miała miejsce w Zamku Książ.

11 maja w Zamku Książ odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu Gospodarczego Muflony 2017, jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów na Dolnym Śląsku. Do udziału w jubileuszowej XX edycji konkursu zgłosiło się 61 podmiotów, w tym duże przedsiębiorstwa, małe i duże firmy, samorządy, instytucje i stowarzyszenia z Subregionu Wałbrzyskiego. Wyboru 15 laureatów w 5 kategoriach dokonała Kapituła, złożona z ludzi biznesu i przedstawicieli samorządu z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem na czele.

Miło nam poinformować, że Gmina Nowa Ruda została wyróżniona w dwóch kategoriach: Nasza Przyjazna Gmina oraz Wydarzenie Inicjatywa Roku.

Nagrody w kategorii Nasza Przyjazna Gmina zostały przyznane po raz pierwszy, dla samorządów, w których po prostu dobrze i wygodnie się żyje, gdzie jest mnóstwo udogodnień dla mieszkańców i przedsiębiorców. W uzasadnieniu do przyznanego wyróżnienia Kapituła podkreśliła m.in. utrzymanie od trzech lat tych samych stawek podatkowych i opłat miejscowych oraz wysokie nakłady na inwestycje, a zwłaszcza w obszarze oświaty.

Z kolei nagroda dla Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. powędrowała za organizację Festiwalu Góry Literatury.