W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Gmina Nowa Ruda Unia Europejska

172 rodziny walczą o czystsze powietrze

172 rodziny z Gminy Nowa Ruda złożyły już wnioski o dofinansowanie w Programie "Czyste Powietrze". 130 rodzin zawarło już umowy, a 70 z nich ukończyło realizację wymiany starych pieców i kotłów na paliwo stałe.

Mieszkańcy tym samym pozyskali 787 tys. zł dofinansowania. Są to środki, które pomogą im realnie działać w zakresie ochrony środowiska, a także zwiększyć domowy budżet, dzięki oszczędnościom w wydatkowaniu energii cieplnej.

Są to dane na dzień 30 września 2022 r., jednak program nadal trwa. Przypominamy, że Gmina Nowa Ruda prowadzi punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym można skorzystać z pomocy pracownika Urzędu Gminy. Pomoc można uzyskać przy przygotowaniu i składaniu wniosku w ramach programu "Czyste Powietrze".

Więcej informacji o programie na stronach:
Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny
Polityka antysmogowa w Gminie Nowa Ruda
czystepowietrze.gov.pl