Bezpłatne testy na raka jelita grubego

Adrianna Mierzejewska - Wójt Gminy Nowa Ruda podpisała deklarację współpracy z Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Marcinem Krzyżanowskim, na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego, dzięki czemu mieszkańcy gminy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych w zakresie jelita grubego.
Wójt dostrzega potencjał w dotarciu, poprzez samorząd i sołtysów, do mieszkańców z informacją i próbkami, które pomogą we wczesnej diagnozie choroby.

Wójt Adrianna Mierzejewska i Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski z pracownikami Urzędu Gminy Nowa Ruda oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Wszelkie informacje dostępne są na miejscu w siedzibie GOPS, przy ul. Niepodległości 2, Nowa Ruda oraz pod nr tel. 663 712 885 od wtorku do piątku w godz. 10.00-13.00. Próbki będą do pobrania do 19 października 2021 r.