Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci z autyzmem

Projekt „RehaMaluch Doda Ci Skrzydeł” dofinansowany ze środków publicznych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnego Śląska.

Odbiorcy projektu:
dzieci (do lat 17) z województwa dolnośląskiego, które posiadają orzeczenia o
niepełnosprawność z jednostkami chorobowymi autyzm lub spektrum autyzmu.

Termin rekrutacji / Ilość miejsc na dofinansowanie:
do wyczerpania środków / dla 9 pacjentów

Miejsce Realizacji:
Rehabilitacja prowadzona będzie w już istniejącym Centrum realizującym

rehabilitację w ramach funduszy NFZ, PFRON oraz SUO. Rehabilitacja społeczna prowadzona będzie przez wysoce wyspecjalizowanych rehabilitantów specjalizujących się w ww. grupach chorobowych.

Projekt:
W ramach projektu każdy z pacjentów otrzyma dedykowanych indywidualnie 35 godzin
rehabilitacji społecznej, którą będą pomagały dostosować komunikację rehabilitowanych z otoczeniem jak i reakcje na inne osoby w otoczeniu. Działania te znacznie pomogą odbiorcom projektu funkcjonować w środowisku społecznym, w tym w szkole.

Możliwość zakwaterowania:
Fundacja RehaMaluch posiada zakwaterowanie w Centrum
Rehabilitacji dla uczestników projektu, którzy są z oddalonych powiatów Dolnego Śląska.

W celu uzyskania szczegółów, prosimy o kontakt pod 57 57 57 562 lub wejść na stronę.

/Informacja prasowa Fundacji RehaMaluch, 11.07.2024/