Strażacy z Bożkowa otrzymali sprzęt z KRUS

Podczas Sesji Rady Gminy Nowa Ruda, 28 października 2021 r., przedstawiciele jednostki OSP Bożków, za zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszej Gminie, otrzymali zestaw ratownictwa przedmedycznego, w ramach programu wspierającego rozwój ratownictwa na obszarach wiejskich.

Uroczystego wręczenia dokonali:
- Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS we Wrocławiu Ewa Pawelec,
- Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wałbrzychu Beata Mucha,
- Wiceprezes Zarządu Dolnośląska Izba Rolnicza Waldemar Jankowski.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jako instytucja zabezpieczenia społecznego rolników wspiera rozwój ratownictwa przedlekarskiego na obszarach wiejskich w ramach porozumienia zawartego z Zarządem Głównym Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Celem tej współpracy jest ograniczenia skutków wypadków, w tym wypadków przy pracy rolniczej, a także prowadzenie wspólnie działań na rzecz bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia mieszkańców wsi.

Przedstawiciele KRUS, DIR, urzędu gminy, rady gminy i ochotnicy z Bożkowa