Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu: Uwaga na środki ochrony roślin zawierające fosforek glinu

Uwaga na środki ochrony roślin zawierające fosforek glinu, które mogą być stosowane wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych, którzy ukończyli szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji.
Środek niebezpieczny!!!
Jego działanie polega na uwalnianiu w obecności wilgoci atmosferycznej fosforowodoru - trującego gazu, który jest bezbarwny, niewyczuwalny za pomocą węchu, w kontakcie z wodą uwalnia łatwopalne gazy, grozi zapłonem, a nawet wybuchem, działa toksycznie w kontakcie ze skórą, powoduje poważne uszkodzenie oczu, jego wdychanie grozi śmiercią.
Należy zużyć jednorazowo całą zawartość opakowania i nie wolno otwierać ponownie pojemnika, w którym pozostawiono niezużyte tabletki.
Stosowanie środków ochrony roślin niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, np. niezgodnie z etykietą, bez posiadania stosownego szkolenia skutkuje nałożeniem kary grzywny.

Dolnośląskie - WIORiN Wrocław / WIORIN / Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (piorin.gov.pl)
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu