Alba - ważne informacje

Wójt Gminy Nowa Ruda udostępnia harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Ruda. Harmonogramy w wersji papierowej dostarczone zostaną niezwłocznie przez Spółkę Alba bezpośrednio do Państwa domów.

Ważne informacje
Zmiana operatora jest wynikiem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Gmina Nowa Ruda wybrała najkorzystniejszą i jednocześnie jedyną ofertę, która złożona została przez firmę Alba Sp. z o. o.
15 lutego 2022 roku Spółka Alba Dolny Śląsk rozpoczęła obsługę Gminy Nowa Ruda. W ramach podpisanej umowy, Spółka Alba zobowiązana jest do kontroli poprawności segregacji każdej zadeklarowanej do odbioru odpadów nieruchomości. W związku z tym, już od lutego mogą Państwo zauważyć żółte naklejki na swoich pojemnikach - jak poniżej.
Popraw swoją segregację

Naklejka oznacza, że w Państwa pojemniku, brygada odbierająca odpady zmieszane znalazła surowce. Przypominamy, że w pojemniku na odpady zmieszane powinny znaleźć się jedynie odpady resztkowe, tj: zabrudzony papier, mięso i kości, pieluchy, niegorący popiół. Pozostałe odpady to surowce, które należy wrzucać do odpowiednich pojemników lub worków.

Mieszkańcy Gminy Nowa Ruda, na podstawie dowodu osobistego, wciąż mogą oddawać odpady w każdym terminie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Niepodległości 45C (obok stacji Orlen) w Nowej Rudzie. Odpady należy oddawać w workach, jak przy odbiorze z posesji. Wyjątkiem są odpady z worka żółtego, które oddając na PSZOK należy podzielić dodatkowo na plastik, metal i opakowania wielomateriałowe.

Worki z odpadami mieszkańcy wystawiają w tych samych miejscach, jak dotychczas. Nowe worki będą dostarczane przy odbiorze odpadów. Potrzebę otrzymania większej liczby worków należy zgłaszać w Gminie, tel. 74 872 09 04.

Pojemniki na odpady można dzierżawić od spółki Alba. Cennik dostępny tu pdf. Można także pozostać przy dzierżawie pojemników od spółki NUK.

Cena za wywóz odpadów nie ulega zmianie.

Więcej informacji na: Odbiór śmieci w 2022 r. - pytania i odpowiedzi

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta Spółki Alba: tel. 74 843 42 20, bok.ads@alba.com.pl

Przepraszamy za wszelkie niedogodności powstałe w wyniku zmiany odbiorcy odpadów.

Cały artykuł także na stronie 2: Wiadomości (gmina.nowaruda.pl)

Formularz - uwagi do wywozu śmieci

Chcesz zgłosić uwagę dotyczącą sposobu odbioru odpadów? Masz sugestię, co do zmiany częstotliwości wywozu? Wypełnij formularz i prześlij go w formie mailowej (sekretariat@gmina.nowaruda.pl) , pocztą lub dostarcz osobiście do Urzędu Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 2, 57-400 Nowa Ruda (można wrzucić do skrzynki przy wejściu).

Pobierz wniosek w wersji .pdf
Pobierz wniosek do edycji w wersji .doc

Harmonogram

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości jednorodzinnych położonych na terenie Gminy Nowa Ruda obowiązujący od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku.pdf