Musisz zgłosić jeśli chcesz wyrzucić elektrośmieci lub odpady wielkogabarytowe

W 2023 r. zmienia się sposób odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Odpady te będą wywożone według istniejącego harmonogramu,
ale tylko po wcześniejszym zgłoszeniu adresu ich wywozu.

Konieczność wywozu śmieci dużych gabarytowo, elektrycznych i elektronicznych trzeba zgłosić najpóźniej na dzień przed planowanym terminem wywozu. Odbiory planowane są na marzec i listopad. Dokładny harmonogram na Harmonogramy

Zgłoszeń w powyższym zakresie należy dokonywać do Spółki ALBA tel. 74 843 42 20, bok.ads@alba.com.pl lub do Urzędu Gminy Nowa Ruda tel. 74 872 09 29, 74 872 09 46, k.choragwicka@gmina.nowaruda.pl lub mchodakowska@gmina.nowaruda.pl, jak również osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Nowa Ruda.

Do zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zaliczamy m.in. zużyte lodówki, pralki, TV. Jeżeli sprzęt pozbawiony jest wszelkich części elektrycznych zaliczamy go wówczas do odpadów  wielkogabarytowych, np. meble i dywany.