Dlaczego Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest ważny dla nas wszystkich

Wyniki Spisu stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych, czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych, czy gospodarki wodno-ściekowej.

Informacje statystyczne pozyskane dzięki Spisowi konieczne są do składania wniosków, sporządzania studiów wykonalności, projektów, czy tworzenia biznesplanów. Korzystają z nich przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

Wejdź na Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – Strona informacyjna o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 i spisz się przez Internet!

Adrianna Mierzejewska - Wójt Gminy Nowa Ruda