Aż trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Nowa Ruda otrzymają dotacje Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na zakup sprzętu osobistego.

OSP Bożków 5725 zł
OSP Dzikowiec Kłodzki 3916 zł
OSP Nowa Wieś Kłodzka 3720 zł

Wojewódzki Fundusz przyznał łącznie ponad 1,6 mln zł na wyposażenie 217 dolnośląskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2021 roku (dawniej Program pn. „Mały Strażak”).

25.08.2021