Szkolenie z Apteczki Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

W dniach 25-26 marca nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Bożkowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie i Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich odbyli szkolenie z programu profilaktyki uniwersalnej Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.
Program Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej wykorzystuje założenia psychologii pozytywnej i teorii mindfulness, by zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, uczyć optymizmu, kształtować postawy życzliwości, wdzięczności, wytrwałości u uczniów w wieku 8-12 lat, a także młodszych, w zależności od charakterystyki grupy.
Szkolenie odbywało się w Zespole Szkół Nr 3 w Bożkowie. Koordynatorem szkolenia była pedagog Agnieszka Kijanowska.

Projekt finansowany był ze środków Gminy Nowa Ruda w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, za co bardzo dziękujemy pani wójt Gminy Nowa Ruda Adriannie Mierzejewskiej.
Program wdrażany zostanie od kwietnia 2022 roku i będzie kontynuowany w latach następnych.