Umiem Pływać. 182 tys. zł na naukę pływania

23 czerwca 2022 w Gminie Nowa Ruda zakończyła się wiosenno-letnia edycja programu „Umiem Pływać".

Przypomnijmy, że w tej edycji programu Gmina Nowa Ruda  pozyskała środki, które umożliwiły 90 uczniom klas I – III  udział w projekcie.

Wysokość otrzymanego dofinansowania na realizację wiosenno-letniego etapu Umiem Pływać 2022 wyniosła łącznie 20 360 zł.

Z darmowych lekcji pływania ponownie skorzystali uczniowie z trzech naszych szkół podstawowych: w Bożkowie, Ludwikowicach Kł. i Jugowie.

Dzieci skaczą do wody

Jesteśmy Gminą, która na przestrzeni kilku lat skutecznie i nieprzerwanie pozyskuje znaczne środki zewnętrzne na systematyczny i powszechny udział uczniów naszych szkół w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Projekt corocznie finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, natomiast jego operatorem i realizatorem od lat pozostaje Dolnośląska Federacja Sportu.

Podkreślić  należy, że ten wieloletni sukces „Umiem Pływać” to praca wielu osób aktywnie zaangażowanych w realizację każdego etapu projektu: pracowników Urzędu Gminy Nowa Ruda i Dolnośląskiej Federacji Sportu, instruktorów pływania, nauczycieli i wychowawców klas oraz firmy odpowiedzialnej za dowóz uczniów na pływalnię.

Zestawienie

Poniżej przedstawiamy dane na temat realizacji programu „Umiem Pływać” w Gminie Nowa Ruda na przestrzeni kilku ostatnich lat, tj. od roku 2015 do roku 2022.

• Rok 2015

W ramach złożonego wniosku Gminie Nowa Ruda przyznano 6 grup projektowych, co dało łącznie 90 uczniom ze szkół podstawowych z Bożkowa, Jugowa i Ludwikowic Kł. możliwość udziału w programie nauki pływania. Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 13,9 tys. zł

• Rok 2016

4 grupy projektowe, 60 uczniów z Bożkowa i Jugowa, 9,3 tys. zł dofinansowania

• Rok 2017

4 grupy projektowe, 60 uczniów z Bożkowa i Jugowa, 8,6 tys. zł dofinansowania

• Rok 2018

15 grup projektowych, 205 uczniów z Bożkowa, Jugowa i Ludwikowic Kł., 30 tys. zł dofinansowania

• Rok 2019

15 grup projektowych, 210 uczniów z Bożkowa, Jugowa i Ludwikowic Kł., 33,1 tys. zł dofinansowania

• Rok 2020

13 grup projektowych, 175 uczniów z Bożkowa, Jugowa i Ludwikowic Kł., 34,4 tys. zł dofinansowania

• Rok 2021

10 grup projektowych, 145 uczniów z Bożkowa, Jugowa i Ludwikowic Kł., 31,9 tys. zł dofinansowania

Podsumowanie

• Ogólna kwota otrzymanego dofinansowania za lata 2015-2021 oraz pierwszy etap za rok 2022 wynosi 181,7 tys. zł.
  • Instruktorzy pływania, którzy realizują/realizowali zajęcia w ramach projektu Umiem Pływać: Diana Ławniczak, Rafał Łacny, Waldemar Urban, Michał Pala, Grzegorz Kulig, Henryk Strzelczak.
  • Firma przewozowa: Paweł Gorczyca Smilebus.
  • Pływalnia przy CTS w Nowej Rudzie.