Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ważne telefony
Wejdź na stronę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, by poznać szczegółowe informacje.
Ośrodek Interwencji Kryzysowej
Kryzys jest szczególnie trudnym doświadczeniem w życiu człowieka i nie zawsze potrafimy sobie sami z nim poradzić. Może wówczas dojść do zmian w obszarze emocjonalnym, poznawczym oraz behawioralnym. Pomóc może specjalista, który zapewni wsparcie emocjonalne w celu przywrócenia równowagi psychicznej.
Ośrodek Interwencji Kryzysowej prowadzi działania o charakterze specjalistycznym i pomocowym skierowane do osób doświadczających przemocy oraz osób, które czasowo znalazły się w sytuacji kryzysowej.
OIK świadczy pomoc w formie:
- konsultacji interwencyjnych (rozmowa wspierająca – przez telefon, osobiście, udzielenie potrzebnych informacji, itp.),
- pomocy psychologicznej udzielanej indywidualnie lub w formie rodzinnej, obejmującej interwencję kryzysową, terapię krótkoterminową, wsparcie psychologiczne,
- poradnictwa socjalnego,
- poradnictwa pedagogicznego,
- świadczenie pomocy prawnej w zakresie porad i konsultacji prawnych,
- schronienia.
Z pomocy Ośrodka może skorzystać każdy, kto:
- doświadczył przemocy psychicznej, fizycznej, emocjonalnej, ekonomicznej,
- znajduje się w sytuacji kryzysowej,
- ma potrzebę porozmawiania o swoim problemie oraz uzyskania wsparcia.
Godziny otwarcia
Ośrodek Interwencji Kryzysowej otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 18:00. Po godz. 18:00 oraz w weekendy pełnimy dyżur telefoniczny pod nr 726 130 988.
Psycholog:
poniedziałek: 10:00 - 18:00
wtorek: 10:00 - 18:00
środa: 07:30 - 17:00
czwartek: 08:00 - 15:00
piątek: 09:00 - 10:00
Radca Prawny:
wtorek: 8:00 - 15:00
piątek: 14:15 - 15:15
Uwaga: spotkanie z psychologiem i radcą prawnym po wcześniejszym umówieniu spotkania.
Punkt Interwencji Kryzysowej w Nowej Rudzie
Punkt Interwencji Kryzysowej w Nowej Rudzie mieści się przy ul. Kolejowej 18 (budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), gdzie psycholog udziela pomocy psychologicznej w czwartki od godz. 15:00 do godz.17:00, w ramach interwencji kryzysowej.
Na spotkanie z psychologiem można umówić się również telefonicznie pod nr 74 867 31 30 lub 726 130 988.
Pomoc w ramach interwencji kryzysowej udzielana jest bezpłatnie osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej spowodowanej np. utratą bliskiej osoby, chorobą, zdarzeniami losowymi, a także osobom doświadczającym przemocy psychicznej, fizycznej, ekonomicznej.
Dane teleadresowe podmiotów i organizacji pozarządowych z terenu powiatu kłodzkiego świadczących usługi dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie: Przeciwdziałanie przemocy - Starostwo Powiatowe w Kłodzku
Pomoc psychologiczna dla uchodźców
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА БІЖЕНЦЯМ
Bezpłatna pomoc psychologiczna dzieciom
Допомога українською мовою 800 12 12 12Ważne numery telefoniczne
POMOC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży
Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Infolinia czynna całodobowo, czat internetowy w godzinach 14:00 – 24:00. Pomoc świadczona przez konsultantów telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Tu możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon oraz czat są bezpłatne i czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.
800 111 123 – Tumbolinia
Pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków przeżywających stratę i żałobę, a także informacje dla ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Linia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 18:00. Pomoc online dostępna na stronie: Tumbo Pomaga
POMOC DLA DOROSŁYCH W SPRAWACH DZIECI
800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci.
Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.
116 000 Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka
Telefon jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko. Mogą także dzwonić zaginione dzieci oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. Numer 116 000 działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest bezpłatny z każdej komórki i telefonu stacjonarnego.
Przy telefonie dyżurują psychologowie, prawnicy i specjaliści Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Fundacji ITAKA.
800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Niebieska Linia IPZ
Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę.
800 108 108 - Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich.
Linia 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie czy zasięgnąć porady. Dyżury w naszym Telefonie Wsparcia pełnią psychologowie i przeszkoleni studenci ostatnich lat psychologii.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 14.00 - 20.00.
Dodatkowy dyżur od godz. 14.00 do godz. 17.00 w każdy czwartek dotyczy wspierania dzieci w sytuacji żałoby. Zachęcamy do kontaktu pedagogów, nauczycieli i opiekunów, którzy chcieliby się dowiedzieć jak rozmawiać z dziećmi o śmierci, jak je wspierać. Jest bezpłatny, a rozmowy nie są nagrywane. Więcej informacji na stronie: Nagle Sami
801 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki-Narkomania”
Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to nadal miejsce, gdzie osoby z problemami związanymi z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami oraz uzyskać informacje na temat leczenia, terapii i innych form pomocy. Telefon Zaufania jest dostępny dla osób z całej Polski i działa codziennie w godzinach 16.00-21.00. Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna i oparta na zasadzie zaufania.
116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym
Telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00, pod którym dyżurują specjaliści, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.
Bezpłatny telefon kryzysowy HELPLINE PFM
Fundacja Polskie Forum Migracyjne, zajmującą się udzielaniem wsparcia osobom z doświadczeniem migracji, udostępnia bezpłatny telefon kryzysowy oferujący pomoc psychologiczną w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim, hiszpańskim i polskim. Fundacja Polskie Forum Migracyjne
Psycholodzy dyżurują od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00 pod numerem +48 22 255 22 02
Rozmawiamy w językach:
ukraińskim (pn - pt)
rosyjskim (pn - czw)
polskim (wt, czw, pt)
hiszpańskim (piątek)
angielskim (piątek)
Więcej na: OIK - PCPR w Kłodzku