Sowiogórski weekend biegowy za nami. Jan Kaczor i Anna Ficner najszybsi

Sezon biegowy w Górach Sowich i w Gminie Nowa Ruda tradycyjnie zaczyna się od weekendu, podczas którego można spróbować swoich sił w biegu górskim na 10 km oraz w półmaratonie. W tym roku Victoria WZK S.A 4. Sowiogórska Dycha i 9. Półmaraton Sowiogórski odbyły się w minioną sobotę i niedzielę w Ludwikowicach Kłodzkich. Ci którzy śledzą biegi górskie w Polsce, zapewne już nie mogą się doczekać sierpniowego Biegu na Wielką Sowę – imprezy uznawanej za najlepszy bieg alpejski w kraju. Potem mamy jeszcze Górski Bieg Niepodległości w Świerkach, a na końcu sezonu czeka podsumowanie zmagań w ramach Ligi Biegów Górskich Attiq i wielki finał połączony z Półmaratonem Górskim „Orzeł”.

Na mecie sobotniej „dychy” najszybszy był Jan Kaczor, który o trzy minuty wyprzedził Karola Kinala. Trzeci był Mariusz Dyczek (Dyczuś Team).

Wśród kobiet najlepsza była Anna Ficner (OLAWS Złotoryja/ MKS Siechnice), która zanotowała kolejne zwycięstwo w sowiogórskich biegach. Na drugiej pozycji uplasowała się Agnieszka Kaczor (Kujawscy Runners), a trzecia była Ewelina Krawiec (Edi Team Zgorzelec).

Nie da się ukryć, że dla czołówki sobotnie zawody były przetarciem przed nieco bardziej wymagającym bieganiem w niedzielę – już na dłuższej i trudniejszej trasie. Coraz więcej zawodników i zawodniczek startuje zresztą w obu biegach, co potwierdza, że idea połączenia obu biegów w jeden sportowy weekend była słuszna i atrakcyjna dla biegaczy.

Półmaraton wygrał również Jan Kaczor, choć tu przewaga nad rywalami była mniejsza niż w sobotę, a drugi na mecie Patryk Chrzanowski łatwo skóry nie oddał. Trzeci był Tomasz Pasik (Wolsztyński Klub Biegowy).

Klasyfikację open kobiet wygrała bezkonkurencyjna Anna Ficner, wypracowując sobie blisko trzynaście minut przewagi nad drugą zawodniczką na mecie. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Bałys (Hercog Running Team), a na najniższym stopniu podium stanęła Beata Szatka (Dyczuś Team).

Rywalizowano również w kategoriach wiekowych, a na starcie obu biegów stanęło łącznie prawie 350 osób. Na każdego czekał na mecie pamiątkowy medal i ciepły posiłek, w pakietach startowych znaleźć można było przydatne biegowe gadżety, a na trasie obu biegów czekały punkty odżywcze.

Organizatorami obu biegów było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich oraz Adrianna Mierzejewska – wójt Gminy Nowa Ruda.

Teraz czas na sztandarowy biegowy produkt Gminy Nowa Ruda – kolejny Bieg na Wielką Sowę, na który organizatorzy zapraszają 7 sierpnia!

Zapisy online: Zapisy internetowe na 13. Bieg na Wielką Sowę - Datasport.pl

Pełne wyniki „dychy”: 4. Sowiogórska Dycha Datasport.pl v.5.5.0

Pełne wyniki półmaratonu: 9. Półmaraton Sowiogórski Datasport.pl v.5.5.0

Bieg na Wielka Sowe » Strona główna (biegajwgorachsowich.pl)